Стратегічне планування передбачає вибір ключових пріоритетів у розвитку компанії, визначення головних цілей та шляхів їх досягнення. Та не менш важливо для команди лідерів прийняти рішення – від чого варто відмовитись, щоб не відволікатися від головного.

Що спільного між приборкуванням лева та стратегічним плануванням?
Стратегічне планування: тримайте фокус!

Приборкувача левів часто зображують з батогом в одній руці та стільцем в іншій. Зазвичай всю увагу привертає батіг, проте інструментом управління поведінкою лева насправді є стілець. Коли приборкувач тримає стілець перед обличчям лева, той намагається зосередитися одночасно на усіх чотирьох ніжках стільця як на потенційних цілях атаки. Через розпорошення уваги лев втрачає концентрацію і завмирає, не знаючи, що робити далі.

Подібно леву, який втрачає фокус і не знає, що робити далі, компанії також можуть розпорошувати увагу на декілька напрямків одночасно. Відсутність фокусу на пріоритетних речах призводить до надмірних витрат часу, ресурсів, енергії. Наслідком «багатовекторності» в команді можуть стати падіння продуктивності, швидка втома та вигоряння, менший прогрес у досягненні цілей.

Чи знакома вам ситуація, коли управлінська команда прагне вирішити «усе й одразу», не завжди оцінюючи наявність достатніх ресурсів для досягнення декількох цілей одночасно? На жаль, відсутність чіткого фокусу на головних пріоритетах організації спостерігається досить часто. Усвідомлення збалансованої вибірковості часто приходить з часом, з досвідом. А відповіді на запитання «від чого ми маємо відмовитися?» у стратегічному плануванні стають не менш важливими, ніж визначення «якими є наші стратегічні пріоритети».

Розуміння ключових компетенцій та конкурентних переваг організації, визначення довгострокових пріоритетів та зосередженість на головних речах допомагають компанії швидше наближатися до цілей та ефективно використовувати ресурси.

Командна сесія – дієвий інструмент стратегічного планування

Як команді менеджменту обрати напрямки розвитку з низки варіантів? Як домовитися про пріоритетні цілі та шляхи їх досягнення?

Дієвий інструмент командного планування – стратегічна сесія. Це і структурований процес прийняття рішень, і потужний інструмент розвитку стратегічного мислення, і чудова можливість вдосконалити командну співпрацю. А ще практика командного планування сприяє розвитку культури відкритих комунікацій та уваги до різних точок зору, орієнтації на спільні цілі та відповідальності за прийняті рішення.

Якщо вам та вашій команді потрібна допомога незалежного фахівця з проведення стратегічних сесій – оберіть “свого” модератора, який підходить саме вам – за бекграундом, стилем роботи, психотипом. Адже у кожного провайдера свій підхід до стратегування та роботи з командою, свій інструментарій та стиль комунікації.

І нехай ваші рішення щодо стратегічних пріоритетів призведуть до успішного розвитку та гордості за досягнення!

Стратегічне планування: тримайте фокус!

Scroll to top