Традиційно, у листопаді-січні настає гарячий сезон стратегічних сесій. Стратегічна сесія – це структурований захід, під час якого управлінська команда разом планує майбутнє компанії – хто на рік, хто на більш довгий період. На жаль, ще досить часто проявляється ставлення до стратегічної сесії як до панацеї. І віра у те, що її проведення перед початком нового року – запорука успішного зростання компанії.

Стратегічні сесії. Модератор - Інна Косорига

Але це не так. Стратегічна сесія – це не чарівна пігулка для розвитку бізнесу! Сама по собі вона не забезпечить вам втілення планів, адже це лише перший крок на шляху до довгострокових цілей компанії.

Системність та послідовність на шляху до стратегічних цілей

Страгеічна сесія має стати стартовою точкою, що запускає покроковий рух до окреслених цілей. І цей рух не буде простим чи передбачуваним на 100%. Втілення стратегічних цілей потребує рішучості та наполегливості. В той же час цей процес вимагає гнучкості, готовності адаптуватися до безперервних змін – і всередині компанії, і у зовнішньому середовищі.

І чи не найважливіше у цьому процесі – системне, послідовне керування впровадженням! Застосування інструментів регулярного менеджменту, розподіл зон відповідальності та дотримання виконавчої дисципліни – ось ключові фактори успіху у впровадженні стратегії.

Циклічність моніторингу результатів та актуалізації планів

Регулярні чек-іни команд необхідно проводити протягом усього року. Тобто з січня по грудень, без перерв на відпустки чи «завали» у щоденній роботі. Це потрібно для моніторингу процесів впровадження стратегії, оцінки та аналізу результатів, внесення необхідних коригувань у плани наступних кроків.

  • Щотижня – оперативне управління короткостроковими планами.
  • Щомісяця – аналіз динаміки досягнення квартальних цілей.
  • Щокварталу – аналіз результатів кварталу та актуалізація стратегічних планів.
  • Щорічно – стратегічна сесія з аналізом виконання планів року та плануванням на наступний рік.

Лише в такому форматі можливо впровадити усі рішення та плани, згенеровані під час стратегічних сесій, які прийнято проводити «на стику років», майже як новорічні корпоративи.

Роль вищого керівництва у впровадженні стратегії

І є ще одна надважлива, невід’ємна складова успішного втілення стратегії. Це – воля вищого керівництва, активне лідерство на шляху до цілей, особиста підтримка змін на кожному кроці. І тут також потрібні системність, послідовність, дисципліна та прозора комунікація з людьми.

Отже, стратегічна сесія – це лише вершина айсбергу під назвою «розвиток компанії». Його видима, але досить невелика частина, порівняно з обсягами кропіткої та наполегливої роботи, яку потрібно виконувати на усіх рівнях організації протягом року. Якщо це не усвідомлювати, – не варто навіть витрачати гроші компанії та цінний час її ключових співробітників на стратегічні сесії.

СТРАТЕГІЧНА СЕСІЯ: ЧАРІВНА ПІГУЛКА ЧИ ЕЛЕМЕНТ СИСТЕМНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ?

Scroll to top