Командне планування – це потужний інструмент стратегічного менеджменту, розвитку культури результативності та відповідальності. Командні формати розробки планів сприяють залученню співробітників до вирішення задач компанії, розвитку у них бізнес-мислення. А ще це потужний інструмент системного та безперервного розвитку компанії.  

Культура командного менеджменту передбачає активне використання принципів командного прийняття рішень. Це стосується визначення цілей, спільного обрання шляхів їх досягнення, розподілу зон відповідальності та ресурсів. Під час командної взаємодії учасники обмінюються досвідом, ідеями, світоглядом, навіть побоюваннями. І це сприяє врахуванню різних точок зору задля формування спільного розуміння ситуації та прийняття зважених рішень щодо управління компанією.

Командне планування: основні принципи

Для якісного визначення цілей та планів на майбутнє потрібно:

  • зібрати разом команду лідерів та ключових експертів (однодумців, або навпаки – опонентів з різними поглядами на розвиток компанії);
  • створити атмосферу психологічної безпеки – для відкритого обміну досвідом та ідеями з правом на експерименти та помилки;
  • вивільнити потенціал кожного учасника для створення спільного бачення майбутнього;
  • разом визначити пріоритетні цілі, які будуть наближати компанію до бажаного образу майбутнього;
  • розробити план переходу від поточного стану до бажаних цілей – з урахуванням точки зору кожного з учасників та з фокусом на створення цінності для усіх зацікавлених сторін;
  • прийняти командні рішення щодо наступних кроків та принципів співпраці на шляху до цілей;
  • кожному з учасників взяти відповідальність за результати та наслідки прийнятих рішень, за свій внесок у спільні результати;
  • зафіксувати командні домовленості – конкретно, чітко, однозначно;
  • діяти, діяти й ще раз діяти! Адже подолати шлях до мети здатні лише ті, хто бачить ціль та рухається до неї послідовно, крок за кроком.
Ключові фактори успіху у командному плануванні

Як казав Стівен Кові, «починаючи будь-яку справу, пам’ятай про її результати». Отже, під час сесії командного планування важливо не потонути у процесі та його деталях, а тримати у фокусі кінцеву ціль і усвідомлювати наслідки прийнятих рішень.

Ретельна підготовка до сесії, залучення усіх учасників до спільної роботи та фокус на цілях – ось ключові фактори успіху командного планування.

А якщо вам потрібна допомога з організацією та проведенням сесій командного планування, – звертайтесь по допомогу до експертів. Професійний модератор, що володіє багажем дієвих методів, інструментів та рішень, стане для вас надійним провідником на шляху до бажаних результатів.

Командне планування: інструмент розвитку компанії та її лідерів

Scroll to top