Організаційний розвиток – це системна та послідовна діяльність з удосконалення внутрішніх процесів компанії, підвищення її операційної ефективності та конкурентоспроможності. Покращення культури взаємовідносин між людьми та налагодження ефективної командної співпраці також сприяють сталому організаційному розвитку.
Організаційний розвиток поєднує в собі методи та інструменти стратегічного менеджменту, HR-менеджменту, операційного менеджменту та управління змінами.
Послуги з організаційного розвитку будуть корисними компаніям, які прагнуть побудувати високоефективну систему управління, що включає в себе:
- розвиток управлінців та співробітників, які поділяють цінності й цілі компанії, прагнуть досягати успіху разом з організацією;
- вдосконалення процесів та процедур, підвищення операційної ефективності;
- чіткий розподіл зон відповідальності, оптимізацію організаційних структур;
- ефективне управління в умовах безперервних змін та невизначеності.
Організаційний розвиток: об'єкти впливу
Організаційний потенціал
- Стратегічний менеджмент
- Організаційний дизайн
- Управління змінами
- Управління по цілям, OKR
- Безперервні покращення
Людський потенціал
- Оцінка та розвиток компетенцій
- Управління ефективністю
- Навчання та розвиток
- Управління талантами
Корпоративна культура
- Цінності організації
- Лідерські стилі
- Досвід співробітників
- Система комунікацій
- Командна взаємодія
Переваги організаційного розвитку:
- Оптимізація процесів та структур
- Покращення горизонтальних та вертикальних комунікацій
- Вдосконалення продуктів та послуг
- Зростання прибутковості компанії
- Сталий розвиток компанії та співробітників
Етапи організаційного розвитку:
- Визначення цілей та очікуваних результатів
- Діагностика (дослідження об’єкту вдосконалення, аналіз поточного стану)
- Планування змін (розробка «дорожньої карти» та плану дій)
- Впровадження змін, моніторинг динаміки
- Оцінка результатів
- Закріплення змін
Приклади проектів та рішень
- Впровадження системи стратегічного менеджменту - визначення довгострокових цілей, каскадування до цілей підрозділів та команд, закріплення відповідальності за досягнення цілей, налагодження системи регулярного моніторингу, аналізу, актуалізації стратегії бізнесу. Розробка системи винагород, пов'язаної з досягненням стратегічних цілей компанії.
- Розробка та впровадження системи управління за цілями з використанням KPIs та OKRs. Зв'язок цілей компанії з цілями співробітників. Підвищення залученості співробітників та мотивації на досягнення високих результатів. Покращення ефективності процесів та співроібтників. Розвиток культури результативности та відповідальності.
- Впровадження збалансованої системи показників (Balanced Scorecard) для системного планування розвитку компанії. Узгодження операційної діяльності компаніїї з її стратегічними цілями. Покращення виконавчої дисципліни та ефективності процесів. Покращення керованості компанії та результативності у досягненні бізнес-цілей.
- Формалізація бізнес-моделі компанії (Business Model Canvas), ланцюжку створення цінності (Value Chain), дерева цілей (Goal Tree). Моделювання бізнес-процесів (основних, допоміжних, управлінських). Визначення KPIs для оцінки результативності та ефективності діяльності. Створення цілісної системи планування, розподілу відповідальності, контролю, аналізу та коригуючих дій задля забезпечення сталого розвитку компанії.